تعویض کابل های تله کابین توچال بعد از ۲۴ سال/ کابین های جدید در مدار بهره برداری

مدیر فنی مجموعه تفریحی ورزش توچال، از تعویض کابل های تله کابین توچال بعد از ۲۴ سال خبرداد و گفت: کابین های جدید در مدار بهره برداری قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی مجموعه تفریحی ورزشی توچال، مهرداد ملازاده مدیر فنی مجموعه تفریحی ورزش توچال، صبح امروز (20 آبان) در آیین بهره برداری از خطوط نوسازی شده تله کابین توچال، گفت: در شهریور ۱۴۰۰، با ابلاغ ریاست محترم بنیاد مستضعفان، مقرر شد در یک بازه زمانی ۲ سال و نیمه سطح ایمنی تجهیزات تله کابین توچال و روند ارائه خدمات را ارتقاء دهیم و در این خصوص، در سه حوزه الکتریکال، مکانیکال و مهندسی عمران قدم هایی برداشته شد که مهم ترین آن ها تجهیز ایستگاه ها به سیستم PLC و سیستم های کنترلی جدید بود که تماماً انجام شده است.
وی با اشاره به اجرای بخش های مکانیکال در تله کابین، تصریح کرد: در این بازه زمانی کابل های تله کابین بعد از ۲۴ سال عوض شدند و در مدار بهره برداری قرار گرفتند.
مدیر فنی مجموعه تفریحی ورزش توچال با اشاره به ساخت کابین ها در داخل کشور، گفت: تا ابتدای بهمن ماه همه نیازهای کابین را از سازنده تحویل میگیریم و ان شاالله در مدار بهره برداری قرار می گیرد.
وی ادامه داد: در راستای انجام اقدامات مهندسی عمران، تقویت بتن ها، سازه های ایستگاه ها و بازطراحی معماری آن ها را داشتیم که تماماً از ایستگاه هفتم تا ایستگاه اول انجام شد و تقریباً در ایستگاه دوم و پنجم یک بازسازی کامل اتفاق افتاده است.
ملازاده، درمورد تفاوت مجموعه توچال با مجموعه های دیگر گفت: توچال یکی از بزرگ ترین مجموعه های ورزشی و تفریحی کشور و نزدیک به پایتخت است و افراد با نیم ساعت یا ۴۰ دقیقه از هر قسمتی از شهر می توانند به این مجموعه بزرگ برسند و تنها پیستی است که در تهران قرار دارد و برای اسکی بازان و ورزشکاران به راحتی قابل دسترسی است.
وی ادامه داد: ما تنها مجموعه ای هستیم که از سال ۹۳، بعد از اجباری شدن الزامات استاندارد در تمامی ادوار و سال ها موفق به اخذ مجوز بهره برداری شدیم و در راستای رضایت‌مندی مشتری و ارتقاء سطح ایمنی تلاش کردیم تا قدم های مثبت و بزرگی برداریم که آخرین مورد، توسعه و بازسازی کاملی است که در حال انجام است.
ملازاده درمورد ویژگی های کابین و استانداردهای آن، افزود: این کابین ساخت داخل و مجهز به روشنایی داخلی و خارجی است و الان، روی طرح مانیتور کردن آن کار می کنیم و نحوه نشستن مسافر به صورت رو در روست و امکان استفاده کوهنوردان عزیز و اسکی بازان از این کابین باوجود داشتن لوازم و کوله پشتی هایشان در داخل کابین مهیاست و خیلی راحت می توانند از این کابین استفاده کنند.
وی در پایان افزود: استانداردهایی را هم که گرفتیم از این قرار است که ملزم به رعایت استاندارد ملی ایران هستیم و امیدواریم با استقبال مردم رو به رو شود.