طراحی لوگوی اختصاصی عفاف ‌و حجاب با هدف ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی در مجموعه تفریحی ورزشی توچال

لوگوی اختصاصی عفاف با هدف اشاعه و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در مجموعه تفریحی ورزشی توچال طراحی و نصب شد

به گزارش روابط عمومی مجموعه تفریحی ورزشی توچال، لوگوی اختصاصی “عفاف” به منظور معرفی الگوها و سبک‌های اصیل و نوین ایرانی- اسلامی در پوشش و حفظ هویت و اصالت برگفته از نمادهای فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی اسلامی طراحی شده است.
رهبر معظم انقلاب در خصوص حفظ حجاب و عفاف در جامعه فرمودند،” حجاب وقار است، متانت است، ارزشگذاری زن است، سنگین شدن کفه‌ی آبرو و احترام اوست؛ این را باید خیلی قدر دانست و از اسلام باید به خاطر مسئله‌ی حجاب تشکر کرد؛ این جزو نعمتهای الهی است .” در این راستا لوگوی عفاف و حجاب در محوطه مجموعه تفریحی ورزشی توچال رونمایی و نصب شد.
اشاعه و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه، بسترسازی، به‌کارگیری و اشاعه نمادها، نشان‌ها و مؤلفه‌های هویت اسلامی، ایرانی در عرصه پوشش و سبک زندگی جوانان از اهداف طراحی این لوگو است.

این لوگو با همکاری شرکت آیات سبز، طراحی و تدوین گردیده است و در طراحی آن از نماد های اسلیمی و نقوش مذهبی که در هنر، تاریخ و سنّت کهن ایران و ایرانیان ثبت و نمودار بوده، بهره گرفته شده است.
بخشی از این لوگو از هنری که در آذین و طراحی پوشش‌های اقوام کهن این سرزمین الهام گرفته شده و بعنوان نمادی برای معرفی گسترۀ این قدمت و جذابیت این سرزمین کهن و حجب و عفت بانوان آن است.

گفتنی است لوگو عفاف و حجاب ثابت و با نوشته هایی برگرفته از آموزه های دینی هر ماه تغییر پیدا خواهد کرد