پیست اسکی بین المللی توچال افتتاح شد/ نشاط ، محور فعالیت های اجتماعی ما در توچال است

مدیر عامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال، در نشست خبری پیست اسکی بین المللی توچال، گفت: نشاط محور فعالیت های اجتماعی ما در توچال است.
به گزارش روابط عمومی مجموعه تفریحی ورزشی توچال، مراسم افتتاحیه پیست اسکی بین المللی توچال با حضور روح‌الله امداد مدیر عامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال، ساوه شمشکی نایب رئیس فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران و جمعی از اصحاب رسانه روز گذشته(2 بهمن)در هتل ایستگاه هفتم توچال برگزار شد.
روح‌الله امداد مدیر عامل مجموعه ورزشی توچال، با اشاره به اینکه در حوزه اجتماعی و اقتصادی دو برنامه رو دنبال می کنیم؛ گفت: بحث امید و نشاط در حوزه اجتماعی و گردشگری در حوزه اقتصادی محور اصلی برنامه های ما در توچال است.

وی با تاکید بر اینکه نشاط یکی از مولفه‌های اصلی است، تصریح کرد: یک کشور بانشاط در بحران‌ها بهتر تصمیم می‌گیرد از این رو از سال ٢٠٠٠ سازمان ملل یکی از مولفه‌های توسعه را بحث نشاط می‌داند و به همین دلیل مجموعه ما یک مجموعه تفریحی- ورزشی با هدف امیدآفرینی و نشاط است.

امداد؛ با اشاره به بازدید رهبر معظم انقلاب در سال ٧٧ از مجموعه توچال، گفت: ایشان در یادداشتی عنوان کردند که مجموعه توچال در نزدیکی تهران یک نعمت الهی است و توصیه کردند تا مردم از این نعمت بهره ببرند.
وی اضافه کرد: ما با توجه به این اهداف، نشست‌ها و برنامه‌هایی برای ارتقای نشاط عمومی داشتیم تا مسئولیت خود را در این حوزه انجام دهیم.
وی با بیان اینکه گردشگری ورزشی نیز بسیار اهمیت دارد و کشورها تلاش می‌کنند از این بازار عقب نمانند، ادامه داد: ما هم باید با توجه به ظرفیت بالایی که در این زمینه داریم باید برنامه ریزی دقیق تری داشته باشیم که قطعاً با حمایت دولت محقق می شود.  
مدیرعامل مجموعه ورزشی توچال، گفت: چندین مسابقه بین‌المللی در توچال با همکاری فدراسیون اسکی و کوهنوردی برگزار و تلاش کردیم سرانه ورزشی کشور را ارتقا دهیم.
وی افزود: زمانی که کار را شروع کردیم ۲ زمین تنیس داشتیم و درحال حاضر ۷ زمین تنیس در اختیار داریم. ضمن این‌که پیست توچال هم مورد علاقه بسیاری از کوهنوردان است و امیدوارم بتوانیم در گردشگری ورزشی و نشاط اجتماعی آن چیزی که در توان‌مان هست را به اجرایی کنیم.
وی ادامه داد: دو سال قبل خبرنگاری از آناتولی ترکیه گفت پیست اسکی توچال نماد شکست تحریم‌های آمریکا علیه ایران است و شاید مصاحبه حامد حدادی را دیده باشید که به او گفتند؛ کت و شلوار می‌پوشید خوشحالید! در واقع تصور آن‌ها این است که ما در ایران امکانات نداریم ولی وقتی بتوانیم به خوبی اخبار خوب را منعکس کنیم، جلوی این شایعات بی اساس گرفته خواهد شد. 


امداد، با اشاره به اینکه پیست توچال ٢٧ بهمن میزبان جام جهانی پارااسکی با حضور ۵٠ کشور است، گفت: امیدوارم این مسابقات با برنامه ریزی خوب همکاران فنی و مهندسی ما در مجموعه تفریحی ورزشی توچال به بهترین نحو و بصورت شایسته برگزار شود. 
وی با اشاره به نوسازی و بهسازی خطوط تلکابین توچال علیرغم تحریم های دشمنان گفت: بخشی از قطعات را در داخل تولید کردیم و در حال حاضر همه ایستگاه‌های ما توسط مهندسان متعهد و متخصص ایرانی بازسازی شده است.
وی ادامه داد: در حوزه مکانیک اتفاقات جدی رخ داده و قطعات مهم تعویض شده است و در حوزه الکترونیک هم بهره‌برداری‌های لازم انجام شد و امروز ٥٠ کابین در مدار بهره‌برداری است.
وی با اشاره به جوان شدن زیرساخت فنی مجموعه توچال، اظهارداشت: در پیست اسکی نیز در سال ۱۴٠٠ یک دستگاه تله اسکی ساختیم و در سال ١۴٠۱ یک تله اسکی دیگر نیز اضافه شد.
امداد، با تاکید بر اینکه هتل توچال یکی ازمرتفع‌ترین هتل‌های جهان است، یادآور شد: در مجموعه توچال خدمات نسبتا ارزان قیمتی ارائه می شود و قیمت بلیت را متناسب افزایش دادیم تا عموم مردم بتوانند از این خدمات بهره ببرند.
وی بیان کرد: در توچال تامین آب شرب و آبیاری درختان توسط مجموعه انجام می‌شود و ما مکرر با قطعی برق مواجه هستیم و به همین دلیل خودمان برق مجموعه را تامین می‌کنیم و از ایستگاه اول تا هفتم آب سرد و گرم داریم.
 
ی با اشاره به اینکه در طول سال حدود ۴ میلیون گردشگر به توچال می آیند، گفت: خوشبختانه سعی کرده ایم همه گردشگران داخلی و خارجی از این نعمت خدادادی به بهترین شکل استفاده کنند.
امداد، با اشاره به اینکه پیست اسکی توچال؛ بین المللی است، اضافه کرد: یک پیست اسکی می‌تواند با امکانات لازم از فدراسیون جهانی امتیاز بین‌المللی بودن را بگیرد و ما هم استانداردهای لازم را در این زمینه کسب کردیم.
مدیر عامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال، خاطرنشان کرد: پیست توچال همه ساله اواسط آبان افتتاح می‌شد، اما به دلیل کمی بارش برف امسال دیر افتتاح شد. در کشورهای دیگر از دستگاه برف ساز استفاده می‌شود.

امداد، عنوان کرد: همچنین پیست تله اسکی مجهز به نور شده و دو پیست شب داریم و کسانی که در هتل اقامت دارند، می‌توانند استفاده کنند.
وی از ارائه تخفیف 20 درصدی خدمات توچال برای اصحاب رسانه خبرداد، گفت: این خدمات شامل تله کابین، تله سییژ، پیست اسکی و باشگاه تنیس است. 
وی درباره همکاری مجموعه توچال با فدراسیون اسکی گفت: فدراسیون اسکی و تیم ملی خط قرمز ما هستند و هرچه در توان ما باشد، انجام می‌دهیم و به‌صورت نامحدود تیم ملی از محوطه پیست استفاده می کنند.
مدیر عامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال، گفت: با فدراسیون کوهنوردی هم ارتباط تنگاتنگی داریم و تفاهم‌نامه‌ای با هیات کوهنوردی برای همکاری های بیشتر امضا کردیم.

امداد با بیان اینکه حوادث کوهنوردی و تعداد کشته‌ها در توچال به صفر رسیده است، ادامه داد: سال‌های گذشته ۵ نفر فوتی داشتیم ولی تعداد عملیات ما از ٩٧ مورد به ۵٧ مورد کاهش یافت.
گفتنی است، پیست اسکی بین المللی توچال روزانه ظرفیت 1200 نفر را دارد.