توچال؛ یکی از مقاصد بکر گردشگری زمستانه کشور است

به گزارش روابط عمومی مجموعه تفریحی ورزشی توچال ، مدیر عامل مجموعه ، با اشاره به تنوع اقلیم پهنه عظیم ایران اسلامی و جذب گردشگر در تمام فصول گفت: توچال؛ یکی از مقاصد بکر گردشگری زمستانه کشور است.
روح الله امداد مدیر عامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال، در گفتگو با خبرنگار با اشاره به اینکه صنعت گردشگری یکی از شاخه اصلی رونق اقتصادی در جهان است، گفت: اهمیت و جایگاه گردشگری به گونه ای است که از آن به عنوان بزرگترین صنعت خدماتی در دنیا یاد می شود.
وی تصریح کرد: بسیاری از صاحبنظران اقتصادی قرن حاضر را قرن گردشگری می دانند این نکته از منظر رونق تولید و اشتغال در کشورها اهمیت بالایی دارد.
مدیر عامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال، با بیان اینکه صنعت گردشگری در موضوع ارز آوری و تنوع بخشی به فعالیت های اقتصادی کشور نقش موثری دارد، گفت: آنچه که گردشگران را برای مقاصد گردشگری ترغیب می کند تنوع اقلیم و فرهنگ است که خوشبختانه کشور عزیزمان از این حیث بسیار غنی است.
وی افزود: گردشگری زمستانه نیز امروزه با اقبال بسیار خوبی از سوی گردشگران داخلی و خارجی مواجه شده است، زیرا دیدن کوه های پر از برف و بازی های زمستانه تجربه ای است که همه ی ما از آن لذت می بریم.
امداد، گفت: پهنه عظیم ایران اسلامی با تنوع اقلیم، فرهنگ و پوششی که در خود جای داده است در تمام ایام سال و فصول مختلف مقصد بسیار خوبی برای گردشگری بوده است که از این فرصت باید نهایت بهره را ببریم.
وی با بیان اینکه مجموعه تفریحی ورزشی توچال یکی از جاذبه های گردشگری زمستانه در کشور است، افزود: هرساله با اولین بارش های برف در ارتفاعات توچال ما شاهد حضور گردشگران زیادی در این منطقه هستیم که برای بازی های زمستانه مثل اسکی توچال را انتخاب می کنند.
امداد گفت: دیدن کوه های پر از برف، آن هم در تله کابین و یا تله سییژ زیبایی منحصر بفردی دارد که برنامه تفریحی برخی از گردشگران برای رسیدن به قله های توچال همین موضوع است و خوشبختانه هرساله با استقبال خوبی مواجه می شویم.
مدیرعامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال، گفت: امسال نیز با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال تمام خطوط و کابین های این مجموعه نوسازی شد و ایستگاه های دو، پنج و هفت نیز به لحاظ ظرفیت و ارائه خدمات به گردشگران توسعه پیدا کرد.
وی با اشاره به اینکه مجموعه کلبه های چوبی و هتل اقامتی توچال در ایستگاه هفتم آماده ارائه خدمت به گردشگران است و افزود: هتل توچال دارای 2 طبقه و 30 اتاق اقامتی است که در طبقات اول و دوم پراکنده شده‌اند. این هتل در فاصله کوتاهی از پیست اسکی توچال قرار داشته و لذت اقامت در کوهستان را برای مهمانان ثبت خواهد کرد.
وی در پایان با دعوت از هم وطنان عزیز برای حضور در این منطقه گردشگری گفت: امیدوارم با بارش نعمات خداوند به زودی شاهد افتتاح پیست اسکی توچال در سال جاری باشیم.