نوسازی خطوط تله کابین توچال، عامل جذب ورزشکاران، کوهنوردان و گردشگران بیشتری به مجموعه زیبای توچال می باشد

به گزارش روابط عمومی تفریحی ورزشی توچال اسماعیل اسماعیل زاده، رئیس هیئت کوهنوردی استان تهران در حاشیه بهره برداری از خطوط نوسازی شده تله کابین توچال، گفت: هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران به عنوان یکی از بازوهای اجرایی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی نقش مهم و مسئولیت های بسیار حساسی را دارد زیرا خیل عظیمی از اعضای خانواده بزرگ، صمیمی و اخلاق مدار کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور اواخر هفته مهمان استان تهران هستند و به کوه های شمال این استان سفر می کنند پس این هیئت از مسئولیت بسیار سنگینی برخوردار است که بدون کمک، همیاری و همکاری همنوردان و باشگاه های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران محقق نخواهد شد.
وی قله توچال را یکی از پنج مسیر پرطرفدار کوهنوردی در ایران عنوان کرد و افزود: توچال از مناطق گردشگری شهر تهران است که علاوه بر مسیر کوهنوردی زیبا، رود دره هایی بسیاری مثل توچال، درکه، کلکچال و دربند و … دارد که عامل جذب گردشگران بسیاری به این منطقه است.
اسماعیل زاده، با اشاره به اینکه ارتفاع قله توچال 3,963 متر است و به‌ عنوان بلندترین ارتفاع نزدیک به شهر تهران است، گفت: صعود به قله توچال از برنامه‎های کوهنوردی یک‌روزه اطراف تهران است که خوشبختانه همیشه از آن استقبال شده است.
رئیس هیئت کوه نوردی استان تهران، با اشاره به نوسازی خطوط تله کابین توچال، گفت: قطعا این اقدام مهم و موثر می تواند عامل جذب ورزشکاران؛ کوهنوردان و گردشگران بیشتری به این منطقه باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به فرا رسیدن فصل زمستان توصیه های به کوهنوردان نیز داشت و گفت: توجه به هشدارهای هواشناسی و همراه داشتن وسایل کافی و ضروری، پوشش مناسب لباس و کفش، تعیین مسیرهای مشخص و پرهیز از صعود انفرادی می‌تواند نقش کلیدی در تضمین سلامت کوهنوردان داشته باشد.
اسماعیل زاده، برگزاری کارگاه‌های آموزشی را عامل مهم برای صعود و کوهنوردی موفق عنوان کرد و افزود: این کارگاه ها ضمن همسویی با اهداف ورزشی می تواند در حوزه حفاظت از محیط زیست و کاهش اثرات تخریبی در عرصه‌های طبیعی نیز مفید باشند.