باشگاه جوانان استان تهران در مجموعه تفریحی ورزشی توچال راه اندازی شد

گردهمایی بزرگ سازمان های مردم نهاد استان تهران با عنوان “جوان سالم، طهران پویا ” با هدف راه اندازی باشگاه جوانان استان تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مجموعه تفریحی ورزشی توچال، گردهمایی بزرگ سازمان های مردم نهاد استان تهران با عنوان “جوان سالم، طهران پویا ” به منظور آشنایی بیشتر مردم با وظایف و برنامه‌های سازمان های مردم نهاد و ارج نهادن به خدمات و فعالیت‌های عام‌المنفعه سمن‌ها روز گذشته(27 مهر) در مجموعه تفریحی و ورزشی توچال برگزار شد.
این برنامه از سوی ستاد طرح “جوان سالم ،طهران پویا ” متشکل از معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، اداره ورزش و جوانان شمیرانات، مجموعه تفریحی و ورزشی توچال وهیات کوه نوردی و صعود های ورزشی استان تهران، با حضور حامد شایان معاون سیاسی فرمانداری تهران، مجتبی ذاکریان فرماندار شمیرانات، محمد علی ربیعی معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، عباسی نیا رئیس سازمان مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، روح الله امداد مدیر عامل مجموعه تله کابین توچال، روسای هیات های ورزشی، دبیران موسسات مردم نهاد، ورزشکاران و اقشار مختلف جامعه برگزار شد.


در این گردهمایی مجتبی ذاکریان فرماندار شمیرانات ضمن تبریک به مناسبت هفته تربیت بدنی بر اهتمام در برگزاری این قبیل رویداد ها تاکید کرد و گفت: ایجاد شرایط و بستر برای فعالیت گروه های مردمی و تسهیل در مشارکت مردم در بخش های مختلف موجب تشکیل جامعه ای قدرتمند می گردد.
وی اضافه کرد: این رویداد در راستای گرامیداشت هفته تربیت بدنی با هدف دعوت به مانایی و تداوم ورزش در سنین مختلف توسط کوهنوردان پیشکسوت و ایجاد باشگاه جوانان با هدف افزایش مشارکت اجتماعی و همچنین اجرای ویژه برنامه هیئت ورزش های زورخانه ای و پهلوانی شمیرانات و اشاعه فرهنگ جوانمردی میان جوانان همراه شد.
همچنین روح الله امداد مدیرعامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال ضمن تبریک فرارسیدن هفته تربیت بدنی و قدردانی از زحمات اعضای ستاد اجرایی این طرح، سازمان‌های مردم نهاد را درحوزه سرمایه های اجتماعی به عنوان ظرفیت پنهان ارتقای سلامت اجتماعی و فرهنگی جامعه عنوان کرد و افزود: موسسات مردم نهاد نقش بسیار موثری در آگاه سازی، شناسایی مشکلات مردم، نیازهای جامعه و مطالبه گری را دارند.
وی تصریح کرد: این مجموعه با افزایش تعامل و همکاری بیشتر با معاونت امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در راستای حمايت از توسعه كمی و كيفی تشكل های مردمی و ايجاد فرصت های بهتر برای فعاليت های آنان در مجموعه تفریحی و ورزشی توچال اهتمام کامل دارد.

وی گفت: ورزش یکی از مهمترین شاخصه های توسعه فرهنگی و اجتماعی و اساسی ترین رکن تامین شادابی و سلامتی جسم و روح است که بالندگی و پویایی جوامع را به ارمغان می آورد و تمام روزها و ساعات زندگی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

امداد، اضافه کرد: مجموعه تفریحی ورزشی توچال می کوشد با تقویت ظرفیت و توانمندی های خود بیش از پیش در عرصه خدمتگزاری به مردم شریف ایران و جامعه ورزشی خصوصا کوهنوردان عزیز کشورمان اثرگذار باشد.

همچنین در این برنامه بر اختصاص تعرفه های ویژه به منظور استفاده سازمان های مردم نهاد و ورزشکاران از امکانات مجموعه بزرگ ورزشی و تفریحی توچال در راستای برنامه های حمایتی این مجموعه تاکید شد.
در حاشیه این مراسم نیز برنامه های متنوعی از قبیل شکلگیری “خیابان ورزش ” توسط هیات های ورزشی شمیرانات شامل آموزش تکنیک های کوه نوردی، مسابقات مینی گلف، آمادگی جسمانی، شطرنج، اسکیت، پزشکی ورزشی و.. اجرا شد؛ که مورد استقبال چشمگیر حضار قرار گرفت.
گفتنی است، در ابتدای این مراسم سازمان ها، تشکل و موسسات مردم نهاد با هدف ترویج و توسعه ورزش همگانی و ایجاد نقطه اتصالی میان بدنه جوانان و ورزش و فرهنگ سازی این امر در زندگی روزمره مسیری را از درب مجموعه توچال تا ایستگاه شماره یک با شعار “جوان سالم ،طهران پویا ” طی کردند.
در پایان پس از قرائت بیانیه ای در محکومیت رژیم اشغال گر قدس توسط “عابدینی” دبیر سازمان مردم نهاد افق آماج به شرکت کنندگان به قید قرعه جوایز نفیسی اهدا شد.