اجرای نمایش آیینی، تعزیه اشبه الناس در توچال، بام تهران

به گزارش روابط عمومی مجموعه تفریحی ورزشی توچال؛ نمایش آیینی، تعزیه “اشبه الناس” روایتی از شهادت حضرت علی اکبر (ع) با همراهی و مشارکت مردمی در بام تهران (توچال) برای عموم شیفتگان به ساحت مقدس خاندان اهل بیت( علیهم السلام) اجرا می شود.
اجرای نمایش آیینی اشبه الناس فرصتی است که علاوه بر دوستداران سرور و سالار شهیدان، بتواند کودکان، نوجوانان و جوانان را با رشادت های حضرت علی اکبر (ع) و یاران با وفایشان و راه و رسم همدلی و جوانمردی آشنا کند.
گروه تعزیه خوانی حضرت سیدالشهدا(ع) با 12 نفر شبیه خوان؛ (دوم شهریور ماه 1402) مصادف با ۷ صفر شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام (ساعت ۲۰) در ایستگاه یک مجموعه تفریحی ورزشی توچال؛ پرده شهادت حضرت علی اکبر علیه اسلام را اجرا خواهد کرد.
مجموعه تفریحی ورزشی توچال از همه علاقه مندان به خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام برای دیدن و شرکت در این برنامه آیینی دعوت کرده است.
برپایی چایخانه امام رضا(علیه السلام)، حضور خدام رضوی در بین عزاداران حسینی و اجرای برنامه های فرهنگی از دیگر بخش های برپایی این نمایش آیینی مذهبی است.
گفتنی است، روایت تعزیه “اشبه الناس” برگرفته از کلام امام حسین علیه السلام در روز عاشورا است که فرمودند: ای قوم، شما شاهد باشید، جوانی را به میدان می فرستم، که شبیه ترین مردم از نظر خلق و خوی و منطق به رسول الله (صلی الله و علیه وآله) است بدانید هر زمان ما دلمان برای رسول الله(صلی الله و علیه وآله) تنگ می شد نگاه به وجه این ایشان می کردیم. منتهی الآمال، ج ۱، ص ۳۷۵