در آستانه هفته گردشگری ، مجموعه تفریحی ورزشی توچال ، بستری برای توسعه صنعت گردشگری کشور

هفته گردشگری

در آستانه هفته گردشگری؛
مجموعه تفریحی ورزشی توچال، بستری برای توسعه صنعت گردشگری کشور است
روح الله امداد مدیر عامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال، در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اشاره به آغاز هفته گردشگری گفت: توسعه صنعت گردشگری نیازمند زیرساخت است البته علاوه بر موضوع کیفیت زیر ساخت، پتانسیل و جذابیت یکی از شاخصه های مهم در حوزه جذب گردشگر است.
وی با بیان اهمیت صنعت گردشگری در دنیای امروز، گفت: برخی از کشورها به دلیل عدم ظرفیت لازم تلاش می‌کنند حتی به صورت مصنوعی جذابیت را با ساخت مرتفع‌ترین برج، جزیره مصنوعی و.. برای گردشگر ایجاد کنند.

مدیر عامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال، با اشاره به اینکه ایران با تنوع اقلیمی و ظرفیت های گردشگری خاص در مسیر پیشرفت پایدار قرار دارد، گفت: کشور ما با تنوع اقلیمی، آداب و رسوم ویژه و اقوام مختلف به صورت ذاتی امکان جذب توریست را دارد که با برنامه ریزی صحیح می توان از این فرصت بهره برد.
وی با بیان اینکه مجموعه تفریحی ورزشی توچال، بستری مناسب برای توسعه صنعت گردشگری کشور است، اضافه کرد: در آستانه هفته گردشگری که امسال با شعار “سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه گذاری سبز” آغاز می شود، این مجموعه از عموم مردم به صورت ویژه میزبانی می کند.
وی با اشاره به ظرفیت های این مجموعه، تصریح کرد: مجموعه تفریحی ورزشی توچال یکی از مناطق بکر گردشگری است که کمترین فاصله را با پایتخت دارد و این شاخصه مهم؛ توچال را به یکی جاذبه های اصلی شهر تهران تبدیل کرده است.
امداد، با بیان اینکه این مجموعه برای جذب توریسم برنامه‌های متنوعی رو طراحی کرده است، افزود: توچال به صورت طبیعی دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است و قابلیت جذب توریست ورزشی را نیز دارد.

وی ادامه داد: هرساله هزاران توریست خارجی از کشورهای لیتوانی، روسیه، چین، کره جنوبی، عراق، هند، پاکستان و … به عنوان توریست ورزشی از خدمات مجموعه تفریحی ورزشی توچال بهره‌مند شده اند.

مدیر عامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال، یکی دیگر از جاذبه های این مجموعه را تله کابین عنوان کرد و گفت: تله کابین توچال یکی از بزرگترین مجموعه های ورزشی کشور است که با سه خط بهم پیوسته به عنوان طولانی‌ترین خط مستقیم تله کابین دنیا شناخته شده است.
امداد، با اشاره به اینکه پیست بین المللی اسکی توچال نزدیکترین پیست به پایتخت در کل دنیاست که استانداردهای فدراسیون جهانی را دارد، اضافه کرد: این پیست هر ساله در ایام زمستان میزبان رویدادهای بزرگ ورزشی و علاقه‌مندان به ورزش های کوهستانی است.

وی مکان های اقامتی و استراحتی را از دیگر ظرفیت های مهم مجموعه توچال دانست و ادامه داد: هتل سه ستاره توچال به عنوان یکی از مرتفع‌ترین هتل‌های کوهستانی دنیا همه ساله پذیرای هزاران نفر از میهمانان داخلی و خارجی است.

مدیر عامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال، با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای بهبود زیر ساخت های موجود، بیان کرد: طی سالیان اخیر مهندسان و پرسنل شرکت تله کابین توچال جهت افزایش ظرفیت زیرساخت‌ها و بهینه‌سازی امکانات و تاسیسات، اقدامات ارزشمندی را انجام دادند تا بتوانند خدمات بهتری را به گردشگران ارائه دهند.
وی در پایان گفت: امیدواریم با انجام این برنامه ها بتوانیم در راستای تحقق شعار سال و گسترش صنعت توریسم کشور سهم خود را ایفا کنیم.